Duszpasterze

oraz pozostali pracownicy naszej parafii

Kapłani emeryci

Duszpasterze, którzy wspierali parafię Krzyża Świętego swoją działalnością na przestrzeni ostatnich lat. Dzisiaj są już na zasłużonej emeryturze.
ksiadz-jan-grochowski

Ksiądz Jan Grochowski, ur. 1.01.1934 Płonka Strumianka. Święcenia przyjął 26.12.1958 w Łomży z rąk bp. Cz. Falkowskiego. Wikariusz: 27.12.1958 Jeleniewo, 30.06.1962 Bargłów, 28.06.1963 Łomża, 10.04.1969 diecezjalny referent służby ołtarza, 26.06.1970 Ostrów Mazowiecka, 4.07.1972 Kadzidło, 28.12.1974 proboszcz Kuzie, 1.06.1984 duszpasterz rodzin dekanatu Myszyniec, 11.10.1984 ojciec duchowny dekanatu Myszyniec, 25.10.1989-23.08.2006 proboszcz Radziłów, 16.02.1991-23.08.2006 duszpasterz ds. trzeźwości dekanatu Szczuczyn, 9.12.1991-23.04.1996 członek rady kapłanów, 23.01.1992-23.04.1996 członek diecezjalnej rady ds. ekonomicznych, 1.12.1993 kanonik honorowy Kapituły Katedralnej w Łomży.

ksiadz-marian-lupinski

Ksiądz Marian Łupiński, urodzony 19.11.1930 w Bokinach. Święcenia przyjął 8.12.1956 w Łomży z rąk bp. Cz. Falkowskiego. Wikariusz: 1.01.1957 Czarnia k. Myszyńca, 17.08.1957 Myszyniec, 1.02.1959 Grajewo, 7.07.1960 Ostrołęka, 12.04.1962 Dąbrówka Kościelna, 26.08.1966 Zambrów, 28.10.1967 Rajgród, 28.06.1969 Ostrów Mazowiecka, 9.07.1971 Andrzejewo, 3.02.1972 proboszcz Niedźwiadna, 20.02.1976-28.05.1984 duszpasterz kobiet dekanatu Wąsosz i Szczuczyn, 1.08.1984 proboszcz Stawiski, 22.09.1986 administrator tymczasowy Brok, 11.11.1987 proboszcz Brok, 16.04.1992 urlop, 28.08.1992 rektor ośrodka duszpasterskiego Kozioł, 1.01.1995 proboszcz Kozioł, 1.08.1997 proboszcz Czerwonka.

ksiadz-pralat-marian-niemyjski

Ksiądz prałat Marian Niemyjski, urodzony 22.04.1946 w Kocach Borowych. Święcenia przyjął 28.05.1972 w Kolnie z rąk bp. M. Sasinowskicgo. Wikariusz: 4.07.1972 Wiżajny, 10.12.1975 Miastkowo, 30.06.1979 Wąsosz, 19.06.1980 Ostrołęka p. Nawiedzenia NMP, 1.09.1983 Andrzejewo, 8.03.1987 Małkinia zlecono budowę nowego kościoła, 3.06.1987 rektor ośrodka duszpasterskiego w Małkini, 3.12.1989 proboszcz Małkinia p. Nawrócenia św. Pawła Ap., 13.11.1992 kapelan J.Ś., 1.07.1997-9.07.2002 członek diecezjalnej rady ds. ekonomicznych, 24.06.1998 członek komisji ds. duchowieństwa I Synodu Diecezji Łomża, 7.09.1998-25.08.1999 wizytator religii i duszpasterz rodzin dekanatu Ostrów Mazowiecka p. Wniebowstąpienia NMP. 

ksiadz-kanonik-mgr-heliodor-piotr-sawicki

Ksiądz kanonik mgr Heliodor Piotr Sawicki, urodzony 23.02.1943 w Jegliniszkach. Święcenia przyjął 4.06.1966 w Łomży z rąk bp. Cz. Falkowskiego. Wikariusz: 8.07.1966 Romany, 6.07.1968 Wyszonki Kościelne, 10.10.1970 Augustów p. MB Częstochowskiej, 28.06.1973 Jelonki, 20.06.1981 Zambrów, 28.11.1981-1.03.2013 kapelan szpitala w Zambrowie, 8.10.1983 zlecono budowę kościoła w Zambrowie, 10.01.1983 .-1.04.1984 administrator tymczasowy Zambrów. Od 24.05.1984 duszpasterz służby zdrowia dekanatu Zambrów, 8.09.1984 rektor ośrodka duszpasterskiego Ducha Świętego w Zambrowie, 1.11.1986 administrator tymczasowy  Zambrów p. Ducha Świętego. 

ksiadz-kanonik-jerzy-kazimierz-srednicki

Ksiądz kanonik Jerzy Kazimierz Średnicki, urodzony 8.01.1933 w Średnicy Maćkowiętach. Święcenia przyjął 29.06.1959 w Łomży z rąk bp. Cz. Falkowskiego. Wikariusz: 17.07.1959 Puchały, 28.09.1959 Poświętne, 1.07.1961 Turośl, 30.06.1962 Kaletnik, 28.06.1963 Bargłów, 26.06.1965 Wąsewo, 8.07.1966 Tykocin, 4.07.1972 Suwałki p. św. Aleksandra, 28.06.1973 Dąbrowa Wielka, 24.09.1974 Drozdowo z rezydencją w Olszynach, 18.06.1977 wikariusz adiutor Lachowo, 11.10.1984-30.03.1990 ojciec duchowny dekanatu Kolno, 24.06.1985 administrator tymczasowy Lachowo, 30.12.1985 proboszcz Lachowo, 16.02.1991 duszpasterz ds. trzeźwości w dekanacie Kolno, 1.07.1993-23.08.2006 proboszcz Dąbrowa Wielka. 

ksiadz-kanonik-jozef-lucjan-zylowski

Ksiądz kanonik Józef Lucjan Żyłowski, urodzony 18.02.1938 Grodzick. Święcenia przyjął 23.05.1964 w Łomży z rąk bp. Cz. Falkowskiego. Wikariusz: 16.06.1964 Lipsk, 23.12.1964 Krasnopol, 7.11.1965-10.08.1966 administrator Krasnopol, 10.08.1966 wikariusz Szczepankowo, 10.08.1966-12.09.1966 administrator p. Szczepankowo (po śmierci proboszcza), 28.06.1969 wikariusz Płonka Kościelna, 4.07.1972 Ostrołęka, 25.06.1975 Tykocin, 19.06.1976 Suwałki p. św. Aleksandra, 17.06.1978 Wąsosz, 30.06.1979 Bargłów, 19.06.1982 Dąbrówka Kościelna (zlecono budowę kościoła w Szepietowie), 1.01.1983 rektor ośrodka duszpasterskiego Szepietowo, 1.12.1985 administrator tymczasowy Szepietowo. 

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.